Cyklistika

Preskúmajte okolité cyklistické trasy, ktoré vás povedú naprieč podmanivou prírodou Malej Fatry. Menej namáhavý terén v dostupnom okolí môžete pokojne vymeniť za cyklotrasu pre skúsených nadšencov dvojkolesových tátošov.

Cyklotrasa Tanková cesta

Celá cyklotrasa má približne 30 kilometrov a jej začiatok a koniec je v Martine. Vy sa však na ňu môžete pripojiť priamo od Hotela Impozant a vydať sa z Valče smerom na Kláštor pod Znievom na približne 10 kilometrový kratší úsek. Celá cyklotrasa s príznačnom názvom po starej vojenskej ceste, kedysi spájajúcej tankovú strelnicu a muničné sklady, má 250 metrové prevýšenie.

🚴 30 km

Bicyklom Gaderskou dolinou

Gaderskou dolinou vedie asfaltová cesta a preto je jednou z najobľúbenejších cyklotrás pre začiatočníkov a najmenších cyklistov. Trasa s východiskovým aj cieľovým bodom v obci Blatnica síce nemá charakter okruhu, no ak k nej pripojíte napríklad návštevu neďalekého Blatnického hradu, tam aj naspäť (dohromady cez 30 km) strávite krásne chvíle v turčianskej prírode.

🚴 15,7 km

Objavte Slovenské Pyreneje

Ak patríte k náročnejším a skúsenejším cyklistom, je tento cyklookruh presne pre vás. Odštartovať ho môžete v neďalekých Fačkovciach alebo Kláštore pod Znievom a s vetrom v kolesách sa o niekoľko hodín ocitnúť v prekrásnych Čičmanoch. Stúpanie s rôznym prevýšením, zábavnejšie i náročnejšie úseky a najmä okolitú prírodu mimo hlavných ciest si zamilujete.

🚴 116 km

Turčianska cyklomagistrála

Známa stredne náročná cyklotrasa pre všetkých nadšencov regiónu Turiec vedie množstvom zaujímavých historických, prírodných i kultúrnych stánkov. I preto sa z takmer 100 kilometrového úseku môže ľahko stať celodenná cyklotúra. Vy sa na ňu môžete napojiť z neďalekej obce Blatnica a vydať sa smerom na Kremnicu alebo, naopak, na Vrútky.

🚴 91 km

Sledujte nás
na sociálnych sieťach