Kultúra

Inšpirujte sa našimi tipmi na kultúrne podujatia a vyberte si zábavu či spoznávanie histórie podľa svojho gusta. Unikátny turčiansky kolorit vám ponúka nevyčerpateľnú studnicu možností.

Múzeum slovenskej dediny

Nenechajte si ujsť unikátnu národnopiseckú expozíciu na Slovensku a spoznajte tradičné bývanie a staviteľstvo vďaka skanzenu v Martine. Prehliadku objektov osadených v takmer 16 ha areáli si môžete vychutnať sami alebo vďaka znalým sprievodcom. Na pamiatku si môžete zakúpiť jedinečné suveníry a príležitostne si vychutnať tvorivé dielničky.

25 min

Slovenské komorné divadlo v Martine

Domovská scéna mnohých známych slovenských divadelníkov prináša so svojím bohatým repertoárom zaujímavú ponuku predstavení pre rôzne vekové kategórie. Vyberte si z aktuálneho programu a vychutnajte si umelecké výkony účinkujúcich v jednom z najstarších slovenských divadiel.

20 min

Umenie v turčianskych galériách

Ak patríte k milovníkom umenia, v regióne nájdete hneď dve významné miesta, ktoré by ste nemali obísť. V Martine svoje brány otvára Turčianska galéria, ktorá sa zameriava najmä na umenie z obdobia, kedy bolo mesto strediskom kultúry na Slovensku. V prípade Galéria Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach môžete obdivovať diela jedného zo zakladateľov moderného výtvarného umenia v unikátnom prostredí.

20 min

Sledujte nás
na sociálnych sieťach