Turistika

Vydajte sa preskúmať zákutia Valčianskej doliny a jej okolia po nenáročných turistických chodníčkoch. Alebo si trúfnete na náročnejší trek a prekonáte svoje "ja" v objatí nádhernej prírody?

Gaderská dolina

Gaderská dolina je nádherným miestom s príjemnou asfaltovou cestou, vhodnou na korčule, beh, prechádzku s detičkami či seniormi. Nachádza sa tu Blatnický hrad a tiež odtiaľto vychádzajú mnohé turistické chodníčky na vrchy Veľkej Fatry.

30 min.

Veľký Kriváň

Veľký Kriváň (1 708,7 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Malá Fatra. Nachádza sa na hlavnom hrebeni Krivánskej časti Malej Fatry, ktorá po ňom nesie svoje meno a susedí s vrcholom Chleb (1 645,6 m n. m.). Na tieto vrcholy sa dostanete aj z obce Šútovo cez krásny Šútovský vodopád pomerne náročným chodníkom s veľkým prevýšením.

1 hod. 30 min.

Via Ferrata Martinské hole

Pre milovníkov náročnejšej turistiky je skvelým tipom zdolanie neďalekej ferraty. Popasujete sa na nej so železnými stupačkami, drevenými mostíkmi i rebríkmi. Dokonca si počas jednosmerného výstupu môžete zvoliť, či sa vyberiete náročnejšou alebo jednoduchšou trasou. Potrebnou výbavou na jej zdolanie je ferratová výbava a nadšenie pre adrenalínovú turistiku.

🚗 46 min

Partizánske bunkre Valča

Nenáročná prechádzka aj pre začínajúcich turistov vedie k zaujímavým partizánskym bunkrom. Pokojne ju môžete absolvovať priamo z Hotela Impozant a vychutnať si bezprostrednú okolitú prírodu. Kombinácia asfaltovej a lesnej cestičky vás v poslednom asi kilometrovom úseku cez hustý les povedie po žltej značke priamo k dvom partizánskym zemľankám v nadmorskej výške 800 m.n.m.

🚶 90 min

Hrad Zniev

Znievsky hrad patrí k najvyššie položeným hradom na Slovensku. Zrúcanina síce o pôvodnom hrade veľa nenapovedá, avšak je skvelým cieľom pre milovníkov turistiky. Výstup na hrad vo výške takmer 1000 m.n.m patrí k stredne obtiažnym, no od najbližšie položenej obce Kláštor pod Znievom ju zdoláte po zelenej značke približne za dve hodiny.

🚗 15 min a 🚶 120 min

Veterné

Ideálnym spôsobom, ako si vychutnať prírodu Malej Fatry, je túra na Veterné. Tretí najvyšší vrchol ponúka nádherné výhľady na okolie a ako napovedá jeho názov, oblečenie do vetra sa vám určite zíde. Približne 9 kilometrovú túru si môžete naplánovať z obce Bystrička alebo si zvoliť jednu z dvoch 13 kilometrových turistických trás priamo od Hotela Impozant.

🚶 5,5 hod

Sledujte nás
na sociálnych sieťach