Hrebeňový prechod Tlstá – Ostrá

Naskenujte si QR kód pre načítanie mapy
QR
Image
Vzdialenosť od hotela 16 km
Trvanie 6:20 hod. / 15,6 km (okruh)

Veľká Fatra patrí medzi turisticky najobľúbenejšie pohoria Slovenska. Turisti z celej krajiny tu môžu navštíviť mnoho vrcholov s rozľahlými lúkami, niekoľko prekrásnych jaskýň a dokonca objaviť aj najohrozenejšie živočíchy a rastliny našej krajiny. Pokiaľ chcete zažiť všetky krásy tohto pohoria na jednom mieste, tak vám odporúčame práve túru na Tlstú (1373 m.n.m.) a Ostrú (1247 m.n.m.).

Aj keď okruh cez Tlstú a Ostrú nie je žiadny maratón, kondične vás celkom slušne preverí. Predsa len 16 kilometrov pri prevýšení vyše 1100 metrov, nie je rekreačná prechádzka, ale tá správna vrcholová turistika. Odporúčame si na tento výlet vyčleniť celý deň pokiaľ si chcete užívať krásne výhľady a skalné zákutia. Aj keď samotná trasa nie je nijak zvlášť technicky náročná, v tomto prípade neodporúčame výstup s malými deťmi. Tento okruh odporúčame asi všetkým milovníkom výhľadov a nádherných prírodných zákutí.
Na celej trase je veľké množstvo vyhliadok, niektoré úseky sú istené reťazami. Najnáročnejší je výstup na Ostrú, niektoré úseky sú exponované a prudké. V zimnom období sa vám určite zídu mačky a paličky.

Naskenujte si QR kód pre načítanie mapy
QR

Sledujte nás
na sociálnych sieťach